Yükleniyor...

Dekoratif Kültür Taşı-Kültür Taşı Fiyatları-Kültür Taşı Modelleri

Blog
Anasayfa / Blog / Dekoratif Kültür Taşı-Kültür Taşı Fiyatları-Kültür Taşı Modelleri

Dekoratif Kültür Taşı-Kültür Taşı Fiyatları-Kültür Taşı Modelleri

11/01/2017 16:43   Dekorasyon

Dekoratif kültür taşı title=

Dekoratif Kültür Taşı

Dekoratif kültür taşı Taş işçiliği, antik çağlardan bugüne uzanan başlı başına bir kültürdür. Taş duvarlar, insanlara daima huzur ve güven hissi vermiştir. Ancak günümüzde, zaman ve para tasarrufu insan hayatının odak noktasında yer aldığı için, hazır evler çok daha mantıklı bir yatırım olarak görülmektedir. İnsanlar taş duvarlara olan özlemlerini gidermek için çeşitli yöntemler denemişlerdir. Duvarları kesme taş deseninde boyamak, tuğla görünümlü duvar kağıtları kullanmak gibi çözümler, geçici olarak da olsa göz zevkine hitap etse de, daha kalıcı çareler aranmaya devam edilmiştir. Dekoratif kültür taşı da bu boşluktan faydalanarak, taş işçiliğinde harcanan sürenin çok daha altında ve oldukça ekonomik çözümler sunarak, kısa sürede tüm dünyada popüler hale geldi.

Dekoratif Kültür Taşı Fiyatları

Dekoratif kültür taşları, adından da anlaşılacağı üzere bir kaplama malzemesidir. Yani ya mevcut bir duvarın üzerine uygulanması gerekir, yada profillere sabitlenerek duvar bölmeleri yada sütun gibi görseller oluşturulabilir. İç ve dış mekanda, hemen her alanda kullanılan taş duvar kaplama malzemeleri, bugün oteller, restoranlar, evler ve ofisler gibi pek çok yapıda yaygın biçimde uygulanmaktadır. Yapı sahibini pek çok dertten aynı anda kurtardığı da bilinen bir gerçektir. Öncelikle, Dekoratif kültür taşları fiyatları, dış cephede kullanıldığı zaman, binanın ısı dengesini korumasına yardımcı olur. Su geçirmeyen yapısı ile, nem ve rutubet oluşumunun önüne geçer. Aynı zamanda ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu görevi görür. Normal duvara kıyasla, boya, tadilat ve yalıtım gibi sıkça tekrarlanması gereken süreçleri en aza indirir. Örneğin, basitçe uygulayacağınız bir taş duvar kaplaması, en az 7-8 sene tekrar boya istemeden rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanım biçimine ve dış etkilere göre 10-12 seneye kadar çıkabilmektedir. Bu süre zarfında, siz renk değişikliği, dekorasyonda değişiklik istemediğiniz sürece yenilemeniz gerekmemektedir.

Dekoratif Kültür Taşı Modelleri

İç dekorasyonda da kullanılabilen Dekoratif Kültür Taşı Modelleri, gürültü ve ısı kaybı sorunlarının önüne geçer. Özellikle çok katlı yapılarda, katlar arasında ses geçişini en aza indirir, böylece çocuk sahibi ailelerin rahat bir nefes almasına yardımcı olur. Aynı zamanda yakıt tüketiminde de ciddi anlamda tasarruf sağlar. Ortam ısısı tavan ve duvarlar aracılığı ile odayı hızlıca terk edemeyeceğinden, ısıyı sabit tutmak için daha fazla yakıt tüketmek gerekmeyecektir. Şık ve zarif görünümleri ile, kütüphaneden çalışma odasına, mutfaktan banyoya kadar pek çok ortamda güvenle kullanılabilir. Malzeme tamamen kokusuz olmakla birlikte, kanserojen maddeler içermez. Bu sayede alerjik bünyeye sahip bireylerin yaşadığı evlerde ve çocuk odalarında dahi güvenle kullanılabilir.